BlackRock chce zatrudnić wiceprezesa z doświadczeniem

BlackRock chce zatrudnić wiceprezesa z doświadczeniem w dziedzinie zasobów kryptograficznych.

Największy na świecie menedżer aktywów chce pełnić funkcję wiceprezesa, lidera w łańcuchu blokowym.

BlackRock Financial Management Inc., menedżer aktywów o wartości 7,8 bln USD, wydaje się być gotowy do rozszerzenia swojej obecności w łańcuchach blokowych i aktywach cyfrowych.

Zgodnie z nowym stanowiskiem pracy, firma prowadzi rekrutację na stanowisko wiceprezesa, lidera łańcucha blokowego w nowojorskim biurze. Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie miała za Bitcoin Profit zadanie stworzenie i wdrożenie „strategii mających na celu pobudzenie popytu na oferty firmy“, jak również „zwiększenie wartości oferty […] inwestycji firmy i oferty technologicznej“.

Kandydat musi mieć co najmniej roczne doświadczenie w działalności w zakresie łańcuchów blokowych, w tym w zakresie „kryptograficznych funkcji haszowych, rozproszonych mechanizmów konsensusu sieciowego oraz kryptografii klucza publicznego i prywatnego“.

BlackRock pozycjonuje się w celu zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania

Chociaż stanowisko to nie określa żadnych produktów związanych z łańcuchami blokowymi opracowywanymi w firmie, możliwe jest, że BlackRock pozycjonuje się w celu zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania instytucjonalnego na aktywa cyfrowe.

Jak donosi Forbes na początku tego roku, istnieją pewne dowody sugerujące, że inwestorzy uciekają od długoterminowych produktów inwestycyjnych BlackRock dla funduszy kryptograficznych oferowanych przez Grayscale i inne. Jest to część szerszego instytucjonalnego obrotu w kierunku Bitcoin i innych aktywów cyfrowych, który jest obecnie realizowany.

Po początkowym sceptycyzmie, członkowie zarządu BlackRock pozytywnie skomentowali Bitcoin i szerszy rynek aktywów cyfrowych. Larry Fink, dyrektor generalny firmy, mówi, że Bitcoin „przyciągnął uwagę i wyobraźnię wielu ludzi“, w tym tych, którzy pracują w BlackRock.

Rick Rieder, CIO BlackRock o stałym dochodzie, mówi, że Bitcoin nie tylko ma tu zostać, ale że „zajmie miejsce złota w dużej mierze“.

BlackRock jest pośrednio zaangażowany w Bitcoin poprzez MicroStrategy, firmę wywiadowczą, która po serii zakupów w tym roku posiada obecnie 70.470 BTC.